Jak kaskadować i komunikować strategię w organizacji?

Sharing is caring

Facebook
LinkedIn

Drodzy!
Bardzo dziękuję za Waszą obecność na piątkowym webinarze! Znowu było Was ponad 150 osób przez cały czas jego trwania, a Wasza aktywność – pytania, komentarze, dyskusja – przeszły nasze oczekiwania. Jeszcze raz, razem z Bartkiem Długokęckim, bardzo Wam dziękujemy. Termin kolejnego webinaru ogłosimy już niebawem, ale tym razem obiecuję, będzie krócej. 🙂 Pamiętajcie o przesłaniu odpowiedzi na pytania konkursowe – 3 wdrożenia Sherlock Waste oraz zaproszenie na szkolenie online czekają! Jeśli macie pytania piszcie na: [email protected].

Jak stworzyć jeden standard przywództwa?
Czy pamiętacie, czym jest Leadership 734? W moim rozumieniu przywództwo nie skupia się wcale na Top Managemencie, lecz przede wszystkim dotyczy liderów średniego i niższego szczebla. Oprócz tego naprawdę ważne jest rozróżnianie przywództwa od zarządzania, czyli zrozumienie, że to przywództwo tworzy ramy do codziennego zarządzania. Dlatego, do transformacji strategicznej opracowaliśmy nasz własny model przywództwa, oparty na skrupulatnych i wieloletnich obserwacjach firm i rynku. Nazwaliśmy go – Leadership 734, ale z tą sekretną nazwą nie należy kojarzyć nowego modelu boeinga. 😉

Na nowy model składają się 4 elementy. Pierwszym z nich jest dobór odpowiednich liderów, którzy swoją postawą i wartościami pasują do dlaczego organizacji. Mowa tu oczywiście o selekcji. Ten etap może wydawać się Wam „niehumanitarny” ale to tylko pozory. Selekcję przeprowadzić trzeba, ale po to by pracownicy mieli nad sobą dobrych liderów, czyli takich, którzy szanują innych ludzi i mają odpowiednie cechy serca i atrybuty umysłu, by dobrze zarządzać każdego dnia. Więcej na ten temat przeczytacie we wpisie: 3 zadania dla menedżerów, by podłączyć ludzi do strategii.

Pozostałe trzy elementy (734) zapewniają efektywne i angażujące środowisko pracy:

– 7 to 7 kroków kaskadowania i komunikacji strategii,
– 3 to 3 elementy zarządzania wizualnego,
– 4 to 4 etapy rozwoju ludzi i zespołów

Dzięki Leadership 734 to liderzy, na każdym szczeblu organizacji, tworzą środowisko pracy, w którym wszyscy mają wspólne cele, nikt niczego nie musi się domyślać i każdy rozumie i gra swoją rolę w realizacji strategii. To łatwy do zastosowania w większości firm model, który składa się z wyselekcjonowanych przez lata pracy z Klientami narzędzi; narzędzi łatwych do absorpcji i wykorzystania przez liderów, przez co problematyczną improwizację zmieniamy na świadome zarządzanie i mądre przywództwo każdego dnia!

Wspólne cele, czyli 7 kroków kaskadowania i komunikacji strategii
Skupmy się na pierwszym kroku, gdyż umiejętność kaskadowania i komunikacji strategii to unikatowa wśród liderów i menedżerów wiedza przenoszenia celów strategicznych na cele procesowe i indywidualne.

Kaskadowanie i komunikacja strategii to metoda, która angażuje cały zespół do tworzenia celów procesowych oraz indywidualnych, tak by wspierać cele strategiczne firmy. To również fundamentalne zadanie każdego menedżera, który chce budować efektywne i zaangażowane zespoły. Niestety w większości firm podczas przenoszenia strategii na niższe szczeble popełniane są trzy podstawowe błędy:

1. kaskadowanie celów odbywa się jedynie w obrębie silosów,
2. pracownikom narzucane są cele indywidualne,
3. stosowane są skomplikowanych metody i narzędzia zarządzania przez cele.

W efekcie większość organizacji ma świetne strategie, ale absolutnie nie potrafi „podłączyć do nich” swoich pracowników, co skutkuje brakiem wpływu i poczucia przynależności.

Mamy więc 6 kroków kaskadowania. Czego możemy użyć do komunikacji? Już kiedyś wspominałem Wam o jednym z najlepszych, moim zdaniem, narzędzi przywódczych 5R. A 5R to nic innego jak budowanie efektywne zespołów. W efekcie, dzięki szczęśliwej „7” w Leadership 734 możesz doprowadzić do sytuacji, w której to pracownicy potrafią wskazać, w jaki sposób ich praca wspiera strategię firmy.

Pierwszy w Polsce trening on-line z 7 kroków kaskadowania i komunikacji strategii!
Wielu z Was pytało ostatnio o szkolenia on-line, bo nie każdy może pozwolić sobie na dwudniową nieobecność w firmie. Dlatego stworzyliśmy dla Was TRENING ON-LINE, unikatową możliwość nabycia takich kompetencji bez wychodzenia z domu, bez konieczności udawania się na warsztat, opuszczania biura, dojazdów czy szukania miejsca parkingowego.

Zbuduj swoją przewagę konkurencyjną i stwórz wspólne cele w organizacji podczas pierwszego, dwudniowego warsztatu online LIVE „7 kroków kaskadowania i komunikacji strategii”.

Czego się nauczysz? Otóż pokażemy i dokładnie przeanalizujemy case studies z zastosowania 7 kroków kaskadowania i komunikacji strategii u naszych klientów z branży usługowej, logistycznej i produkcyjnej. Dzięki takiemu podejściu dajemy gwarancję, że jako uczestnik warsztatu nabędziesz praktyczne umiejętności w zakresie:

 • Metodyki przenoszenia celów strategicznych na cele wspólne, tak by pozbyć się silosów.
 • Przenoszenia dalej celów wspólnych na cele indywidualne do każdego etapu procesu.
 • Wypracowywania krytycznych czynników sukcesu, KPI”™s i celów indywidualnych, tak by pracownicy mieli poczucie wpływu na swoje cele.
 • Przeprowadzania sesji kaskadowania strategii – omówimy dokładnie, na co zwrócić uwagę, które elementy są najtrudniejsze, w jaki sposób angażować ludzi, w jaki sposób zadawać pytania.
 • Przeprowadzania sesji budowania efektywnego zespołu tak, by zapewnić świadomość oraz zaangażowanie pracowników w realizację wspólnych celów.

PROGRAM
Spotkania odbędą się 8 i 15.04.2020 r.
Czas trwania każdej sesji: 4h

 • Model przywództwa – Leadership 734
 • 7 kroków kaskadowania i komunikacji strategii
 • Case Study – Bank, Operator Logistyczny, Produkcja
 • 5R – Efektywne zespoły
 • Jak zaprojektować Performance Management System
 • Zadanie domowe

Warsztat zostanie zakończony zadaniem domowym, którego rezultaty skonsultuję z Wami i ocenię. Najlepsze pokażę również na forum podczas naszej drugiej sesji.
Po akceptacji wykonanego zadania wyślemy Wam certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to jestem do Waszej dyspozycji!

Do zobaczenia! Tygodnia pełnego sukcesów!
Radek

Aby dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy, wypełnij poniższy formularz, a my w ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.