Co odróżnia WYBITNYCH liderów od DOBRYCH liderów?

Sharing is caring

Facebook
LinkedIn

Drodzy Czytelnicy!
Wybaczcie małą przerwę na blogu. Powoli wracamy do naszych poniedziałkowych, regularnych spotkań po świątecznej przerwie 🙂 Zanim jednak przejdziemy do krótkiego omówienia dzisiejszego tematu, chciałbym zacząć od podziękowań. W zeszłym tygodniu zakończyliśmy sprzedaż drugiego dodruku mojej książki. A to oznacza, że już ponad 2000 osób jest w posiadaniu papierowego wydania! Za co ogromnie Wam dziękuję!

Oczywiście pracujemy już nad trzecim dodrukiem, który pojawi się w drugiej połowie lutego. W tym czasie zachęcam Was do posłuchania mojego AUDIOBOOKA Strategia LEAN. Dlaczego w WIELKICH firmach ludzie nie mogą doczekać się PONIEDZIAŁKÓW, który zarówno w naszym sklepie, jak i w Audiotece, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Fragmentu możecie wysłuchać TUTAJ.

Jesteście niesamowici! Jeszcze raz dziękuję za wszystkie dobre słowa, komentarze, feedbacki i wsparcie!

Otwieramy nowy cykl warsztatów!
Co nowego poza tym? Pod koniec kwietnia 2020 ruszamy z długo wyczekiwanym, nowym projektem o tajemniczej naziwe LEANOVATICA. Krótko o nowej platformie dla liderów, lub jak lubię ją nazywać NETFLIXIE DLA LIDERÓW, wspominałem na konferencji. Jeśli jesteście ciekawi co to będzie i kiedy startujemy to zapraszam do zapisania się na newsletter na www.leanovatica.com.

Wkrótce ruszamy również pełną parą z OTWARTYMI WARSZTATAMI stacjonarnymi! Już w dniach 30-31 stycznia 2020 r. w siedzibie Leanpassion, w Warszawie, odbędą się pierwsze certyfikujące, dwudniowe warsztaty pt. STRATEGIA LEAN & LEADERSHIP 734. Co odróżnia wybitnych liderów od dobrych liderów?

Oczywiście planujemy kolejne spotkania:

– Problem Solving,
– Kompleksowa diagnoza stanu obecnego,
– Budowanie efektywnych zespołów,
– Strategia Lean,
– Mistrzostwa Warszawy w Lean Champions Cup.

Szczegółowy terminarz podamy niedługo na www.leanspiratory.pl oraz na fanpejdżu Leanpassion.

A jeśli Wy, kochani Czytelnicy, macie propozycję innych, potrzebnych tematów to koniecznie napiszcie do mnie, na jakie warsztaty chcielibyście przyjść.

Jak być WYBITNYM liderem?
W Leanpassion wychodzimy z założenia, że wielką firmę, która ma świetne wyniki, tworzą szczęśliwi i zaangażowani pracownicy. Z Ogólnopolskich Badań Satysfakcji z Pracy 2019 (ich skrót możecie pobrać TUTAJ, przeprowadzonych przez Leanpassion we współpracy z firmą Grafton Recruitment i Openfield, wynika, że satysfakcja pracowników z pracy, ich motywacja i chęć polecania swojego pracodawcy, zależą przede wszystkim od”¦ LIDERA. Co jeszcze?

  • Od 2016 roku, kiedy to po raz pierwszy przeprowadziliśmy nasze badanie, odnotowujemy co roku systematyczny spadek polecania pracodawców. W tym roku NPS wyniósł aż -23! W 2016 był on na poziomie -6, a w 2018 -10.
  • Największy spadek NPS pracodawcy następuje w pierwszym roku zatrudnienia u danego pracodawcy
  • Co drugi Polak deklaruje, że odejdzie z pracy w ciągu 12 miesięcy
  • TOP 3 czynniki decydujące o satysfakcji to: lider, który tworzy przyjazną atmosferę, rozwój oraz zgłaszanie i rozwiązywanie problemów
  • 74% krytyków lidera nie poleci pracodawcy oraz jednocześnie deklaruje odejście z pracy
  • TOP 10 oczekiwań pracowników wobec lidera dotyczy jego postawy, a nie aspektów merytorycznych.

Jak sprawić, aby firma była świetna, a ludzie szczęśliwi w pracy? Jak rozwiązać powyższe problemy? Co odróżnia liderów DOBRYCH od WYBITNYCH? Jak zostać WYBITNYM liderem i prawdziwie angażować swoich pracowników? O tym właśnie na najbliższych warsztatach Strategia Lean & Leadership 734.

Poznasz koncepcję Strategii Lean – autorskiego podejścia do transformacji organizacji w 5 krokach, o którym mogłeś przeczytać w poprzednich wpisach oraz modelu Leadership 734 – skutecznego przywództwa.

Dowiesz się, jak tworzyć angażujące i efektywne środowisko pracy. Zdobędziesz praktyczną wiedzę w zakresie 5 kroków transformacji strategicznej organizacji, począwszy od budowania sensu istnienia (misja, wizja, wartości, cele strategiczne), kończąc na tworzeniu w organizacji modelu przywództwa, w którym liderzy nie improwizują, tylko świadomie podłączają ludzi do strategii organizacji.

Dwa dni pełne merytorycznej wiedzy i case studies!
Co dla Was zaplanowaliśmy?

Dzień I
1. Omówienie Ogólnopolskiego Badania Satysfakcji z Pracy 2019
2. 5 patologii biznesowych
3. Lean vs narzędzia lean vs kultura lean vs strategia lean
4. Warunki docelowe vs zadania
5. 5 kroków Strategii Lean:
– Refleksja strategiczna – sens istnienia
– Kierunek – poczucie przynależności
– Konsensus – wpływ i odpowiedzialność
– Leadership 734 – świadome przywództwo i świadome zarządzanie
– „Normalna praca” – Lean w DNA organizacji

Dzień II
Czym różni się przywództwo od zarządzania?
3 mity na temat przywództwa
5 poziomów przywództwa według J. Maxwella
Leadership 734 – Jak podłączyć ludzi i procesy do strategii firmy

7 kroków kaskadowania i komunikacji strategii
3 elementy zarządzania wizualnego
4 etapy rozwoju ludzi i zespołów

Co odróżnia wybitnych liderów od dobrych liderów?
6. EGZAMIN

*WARUNKI CERTYFIKACJI:
100% frekwencji na warsztatach
Udzielenie minimum 80% poprawnych odpowiedzi podczas egzaminu kończącego warsztaty

”¦bo Lean się nie wdraża!
„Lean się nie wdraża, lean można się jedynie stać” to zdanie powtarzam jak mantrę. Dlaczego? Bo w nim zawarte jest samo sedno strategii lean. To szansa na to, by transformacja, którą tak usilnie próbujemy przeprowadzić, zakończyła się sukcesem. Szansa na to, by zmiany, które wprowadzamy, były trwałe, by umożliwiały poprawienie wyników i utrzymanie zaangażowania pracowników. To możliwość stania się wybitnym liderem.

Ostatnie bilety dostępne są na https://evenea.pl/event/strategia-lean-leadership-734-leanpassion/

A dla wszystkich uczestników bloga mam 10% zniżki na warsztaty (od teraz do 24.01.2020 r.) na hasło: radekdrzewiecki.

Zapraszam i do zobaczenia!
Radek

Aby dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy, wypełnij poniższy formularz, a my w ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.