Lean 3D – Diagnoza, Dopasowanie, Doskonalenie

Sharing is caring

Facebook
LinkedIn

Drodzy Czytelnicy!
Razem z Maćkiem Molczykiem i Tymkiem Myśliwcem jeszcze raz bardzo dziękujemy za Waszą obecność na ostatnim webinarze! Na żywo było Was prawie 400 osób (a zapisanych ok. 700)! Dlatego już za chwilę podamy Wam termin kolejnego wydarzenia, tym razem z udziałem Kasi Mickiewicz i Maćka Molczyka z Leanpassion. Dalej pozostaniemy w tematyce zwiększania efektywności procesów o 20% w 4 miesiące, bez zatrudniania firmy doradczej, ale poruszymy zupełnie nowe branże i nowe case studies np. z firm PRowo-marketingowej czy gmin. Oczywiście, nowych przykładów z produkcji także nie zabraknie.

Na Waszą prośbę nie wyłączyliśmy jeszcze dostępu do ostatniego webinaru, dlatego jeśli chcecie go zobaczyć ponownie, lub nie mieliście okazji go jeszcze obejrzeć, to zapraszam. To naprawdę mocna dawka wiedzy!

Czy wiesz, do jakiej sytuacji chcesz doprowadzić?
Pamiętacie, jak wielokrotnie podkreślałem, że LEAN się nie wdraża, bo LEAN można się jedynie stać? Ten wniosek powstał na bazie 15 lat doświadczeń Leanpassion, podczas współpracy z ponad 450 firmami. Odrobiliśmy swoją lekcję, często lekcję pokory, by przekonać się, że:

1. KWESTIONOWANIE STATUSU QUO W ORGANIZACJI to ZROZUMIAŁE METODY BUDOWANIA KONSENSUSU
2. BUDOWANIE PRZEZ LIDERÓW EFEKTYWNYCH ZESPOŁÓW to PROSTE NARZĘDZIA LEADERSHIPOWE
3. ZARZĄDZANIE EFEKTYWNOŚCIĄ PRACY to DOPASOWANE DO SPECYFIKI FIRMY I PROCESÓW
4. ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW to USTRUKTURYZOWANE PODEJŚCIE

To nie była łatwa droga, dlatego teraz, poprzez cykl webinarów, czy dobrze Wam znaną książkę „Strategia Lean. Dlaczego w WIELKICH firmach ludzie nie mogą doczekać się PONIEDZIAŁKÓW”, czy nasz najnowszy program Lean Green Belt Online, chcemy dzielić się z Wami wiedzą, byście mogli osiągnąć swoje cele dużo szybciej i bez popełniania błędów, które my popełniliśmy.

Liczy się przecież to, do jakiej sytuacji chcecie doprowadzić, prawda? Co to oznacza? Spójrzcie na tabele poniżej.

Pamiętajcie, że warunki docelowe są po to, by dążyć do stanu idealnego. Nie zawsze można go osiągnąć, ale warto do niego dążyć. Ciągłe doskonalenie to proces, który nigdy się nie kończy.

Diagnoza, Dopasowanie, Doskonalenie
Aktualna sytuacja gospodarcza dla większości firm jest bardzo trudna i wymusi na wielu organizacjach potrzebę szybkiego zapewnienia wzrostu efektywności procesów. Wymagane będą nowe kompetencje i umiejętności, które zapewnią skuteczne działania, przynoszące wymierne rezultaty. Dlatego stworzyliśmy Lean 3D.

Czym właściwie jest Lean 3D? To program skoncentrowany na uzyskaniu wzrostu efektywności kosztowej organizacji w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy. Program, jak wskazuje nazwa, składa się z 3 etapów: Diagnozy, Dopasowania oraz Doskonalenia i tak przygotowany zakres prac pozwala w krótkim czasie zapewnić wzrost efektywności realizowanych w organizacji procesów biznesowych. Zobaczcie:

Etap I – DIAGNOZA – określony potencjał do wzrostu efektywności
– Diagnoza kosztów bazowych
– Diagnoza zdolności operacyjnej
– Diagnoza poziomu jakości

Ten etap to obejmuje przeprowadzenie kompleksowej diagnozę stanu obecnego, by określić % wartości dodanej i marnotrawstwa w procesach oraz zdefiniować potencjał wzrostu efektywności na podstawie faktów i danych.

Etap II – DOPASOWANIE – Implementacja Quick Wins
– Dostosowanie kosztów bazowych
– Utrzymanie zdolności operacyjnej
– Dostosowanie struktury organizacyjnej

W trakcie trwania tego etapu skupiamy się na projektowaniu stanu przyszłego, priorytetyzacji oraz planowaniu eksperymentów, a także przeprowadzaniu cykli doskonalenia PDCA – Plan, Do, Check, Act.

Etap III – DOSKONALENIE – zapewnienie doskonałości operacyjnej
– Doskonalenie procesów
– Rozwój kompetencji
– Stabilizacja procesów

Ten etap obejmuje 3 fazy Lean Action Workout – tygodniowych warsztatów doskonalenia organizacji, dzięki którym zaimplementujecie nawet 100 zmian w 5 dni. Założeniem Lean Action Workout jest zainspirowanie ludzi do przejmowania inicjatywy i uzyskanie doskonałych rezultatów podczas kilku intensywnych dni pracy (nastawienie na działanie, praca zespołowa, natychmiastowe wdrażanie zmian).

Oczywiście, każdy etap to szereg procesów, analiz, pomiarów, narzędzi.

Warto jednak zacząć od podstaw i zrozumieć fundamentalne różnice pomiędzy Lean, Narzędziami Lean, Kulturą Lean a Strategią Lean. Zobaczcie to na filmie:

Jeśli jesteście ciekawi, jak każdy etap wygląda w praktyce, to koniecznie obejrzyjcie wspominany WEBINAR. Maciek Molczyk i Tymek Myśliwiec przygotowali naprawdę świetne case studies, które są doskonałym dowodem skuteczności, że Lean 3D może przynieść szybkie i wymierne korzyści.

Naucz się szybko i skutecznie zwiększać efektywność organizacji
Wiedza z pierwszego webinaru to dopiero początek.
Jeżeli czujecie się zainspirowani do zmian, wiecie już, że taka wiedza świetnie sprawdzi się w dobie kryzysu w Waszej organizacji i sami chcecie nauczyć się przeprowadzać transformację LEAN 3D, czyli:

  • zwiększać efektywność procesów o min. 15% w 4-6 miesięcy bez udziału firmy doradczej,
  • przeprowadzać kompleksową diagnozę stanu obecnego,
  • dopasowywać zasoby, strukturę organizacyjną oraz skracać czas trwania procesów,
  • organizować warsztaty Lean Action Workout, dzięki którym zaimplementujecie nawet 100 zmian w 5 dni,
  • metodycznie rozwiązywać problemy w zespołach lokalnych i zdalnych,
  • powiązać efekty transformacji z rachunkiem zysków i strat

to sprawdźcie, czy CERTYFIKOWANY PROGRAM ROZWOJOWY LEAN GREEN BELT, przygotowany specjalnie w WERSJI ONLINE, to rozwiązanie dla WAS.

Lean Green Belt Online (www.greenbelt-online.pl) to nie jest kolejny kurs dostępny na rynku. To trwający 4 miesiące bardzo intensywny, certyfikowany program rozwojowy. W czasie trwania programu uczestnicy przeprowadzają transformację LEAN 3D, przechodząc z instruktorami przez fazy kompleksowej diagnozy wybranego procesu, dopasowania zasobów i struktury organizacyjnej, oraz doskonalenia i utrzymania zmian.

Program składa się z 6 modułów, ponad 100 materiałów video oraz 12 treningów live z wieloletnimi praktykami, m.in. Radkiem Drzewieckim, Maciejem Molczykiem, Klausem Petersenem, Tymoteuszem Myśliwcem, Grażyną Potworą i Katarzyną Mickiewicz. Dodatkowo uczestnicy zostaną podzieleni na grupy według branż, gdzie będą wspólnie analizować case studies ”‹i wymieniać się doświadczeniami.

Jak sprawdzić, czy Lean Green Belt jest dla Was?
Wystarczy zaaplikować na stronie www.greenebelt-online.pl, odpowiedzieć na pytania w formularzu i poczekać na kontakt z naszej strony. Nie musisz płacić od razu. Złożenie aplikacji to rezerwacja miejsca w obniżonej cenie i przystąpienie do procesu rekrutacji. Dodatkowo dajemy Ci również gwarancję satysfakcji – możesz zrezygnować po pierwszym module!

Na Twoje zgłoszenie w promocyjnej cenie czekamy tylko do końca kwietnia. Liczba miejsc ograniczona.

Jeśli masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w FAQ na stronie Green Belt Online, to jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze przygotowaliśmy dla Was w ramach Lean Green Belt Online, to bądźcie z nami live, podczas kolejnego webinaru z serii „Jak zwiększyć efektywności procesów o 20% w 4 miesiące, bez zatrudniania firmy doradczej?” już 28 kwietnia 2020 r. o godz. 15:00. Zapisy ruszą lada dzień na naszych social mediach.

Do zobaczenia! Tygodnia pełnego sukcesów!
Radek

Aby dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy, wypełnij poniższy formularz, a my w ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.