Jak świadome przywództwo i technologia zwiększają zaangażowanie pracowników?

Sharing is caring

Facebook
LinkedIn

Kochani!
Według wyników Ogólnopolskich Badań Satysfakcji z Pracy przeprowadzonych przez Leanpassion w 2019 roku, co drugi Polak rozważa zmianę firmy. Wciąż rosnąca rotacja pracowników spowodowana jest przede wszystkim bardzo niskim poziomem satysfakcji z pracy i brakiem zaangażowania pracowników w organizację.

W tym roku, w naszych badaniach zapytaliśmy respondentów również o to, co mogłoby ich w tej pracy zatrzymać. Co ciekawe, dla aż 61% pracowników możliwość zgłaszania i rozwiązywania problemów jest na tyle istotna, że szanse, iż pozostaną w obecnej pracy zwiększają się aż o 15% w przypadku wdrożenia przez firmę systemu, który da im taką możliwość. Jak wiec wykorzystać świadome przywództwo (odpowiednie zadania dla menedżerów i liderów, o których rozmawialiśmy w poprzednich wpisach) połączone z dostępem do najnowszej technologii, by pomagało podłączyć ludzi do strategii firmy i zwiększało zaangażowanie pracowników w organizację? Jak zamienić codzienne problemy pracowników w innowacyjne pomysły, które poprawią wyniki firmy i pozytywnie wpłyną na poziom satysfakcji z pracy?

Kolejny bezpłatny webinar już w piątek!
Nad tymi problememami pochylimy się wspólnie z moim gościem, z którym wspólnie od kilku lat tworzymy aplikację Sherlock Waste – Bartoszem Długokęckim.

Bartek od 12 lat wspiera organizacje w transformacjach strategicznych z wykorzystaniem Strategii Lean. Zrealizował blisko 50 projektów na całym świecie, obejmujących łącznie ponad 25 000 osób i przynoszących milionowe korzyści dla klientów z najróżniejszych branż. Swoje wieloletnie doświadczenie w doradztwie biznesowym obecnie przekłada na rozwój rozwiązań technologicznych (aplikacje mobilne, platformy, IoT, AR, AI), które wspierają firmy w poprawie efektywności procesów oraz podnoszeniu satysfakcji i zaangażowania pracowników. Jego zdaniem tam, gdzie jest pasja do ciągłego doskonalenia i wewnętrzna motywacja, nie ma granicy pomiędzy biznesem technologicznym i tradycyjnym.

O Sherlock Waste wspominałem już wielokrotnie. Jednak warto podkreślić, że za chwilę na rynku pojawi się nowa i udoskonalona wersja aplikacji! Pokażemy Wam ją podczas webinaru, a dla chętnych udostępnimy do testowania. Będzie również szansa na wygranie pilotażu w Waszych firmach (do 300 pracowników)!

Dlaczego warto spróbować swoich sił w naszym konkursie? Bo dzięki Sherlock Waste zwiększysz:

– satysfakcję i zaangażowanie pracowników,
– % problemów rozwiązanych,
– liczbę rozwiązanych problemów przypadających na pracownika,
– liczba zgłoszonych pomysłów,
– zmniejszysz koszty operacyjne i podniesiesz jakość poprzez eliminację marnotrawstw w procesach,
– skutecznie zwiększych% zaangażowanych pracowników w ciągłe doskonalenie.

Dołącz do wydarzenia!
Na najbliższy webinar przygotowaliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy:

Na podstawie Ogólnopolskich Badań Satysfakcji z Pracy 2019 porozmawiamy o tym:
– czego pracownicy oczekują od pracodawcy,
– czego pracownicy oczekują od bezpośredniego przełożonego,
– jakie są korelacje pomiędzy oceną lidera, satysfakcją, motywacją a NPS pracodawcy.

Poznacie:
– różnice pomiędzy przywództwem a zarządzaniem,
– trzy zadania dla top managementu, by podłączyć ludzi do strategii firmy,
– podstawowe zadania dla liderów w organizacji,
– najważniejsze zasady zarządzania, jakimi powinien kierować się lider na co dzień.

A dodatkowo, dzięki naszej technologii Sherlock Waste pokażemy Wam:
– co najczęściej frustruje pracowników,
– jak przy pomocy technologii budować zaangażowanie,
– jak widzą pracę ze swojej perspektywy pracownicy, managerowie i zarządy,
– jak sprawić, by to pracownicy decydowali, które problemy chcą rozwiązywać,
– jak sprawić, by pracownicy zgłaszali problemy i pomysły nawet po wyjściu z pracy.

Dlatego już dziś rezerwujcie minimum 1,5 godziny Waszego czasu w piątek 6.03.2020 r., bo o godz. 13:00 spotykamy się ponownie na YouTube Live.

Jak nie przegapić naszego webinaru? Najlepiej od razu kliknijcie w button poniżej, wypełnijcie formularz i ustawcie przypomnienie na YouTube Live. Oczywiście, my również na dzień przed i na 30 min przed rozpoczęciem transmisji przypomnimy Wam o naszym merytorycznym spotkaniu.

Oczywiście, w trakcie webinaru ponownie do wygrania będą:

  • książki „Strategia Lean – Dlaczego w WIELKICH firmach ludzie nie mogą doczekać się PONIEDZIAŁKÓW” z moim autografem (z nowego nakładu!),
  • audiobooki „”Strategia Lean – Dlaczego w WIELKICH firmach ludzie nie mogą doczekać się PONIEDZIAŁKÓW”, wejściówka na dowolne warsztaty organizowane przez Leanpassion,
  • oraz APLIKACJĘ SHERLOCK WASTE NA MIESIĄC DO TESTOWANIA W WASZEJ FIRMIE (do 300 użytkowników!).

Kochani, jedna uwaga! Chcąc zapewnić Wam najwyższą jakość obrazu i dźwięku w trakcie trwania transmisji, jako narzędzie wybraliśmy YouTube LIVE. Jeśli Wasza firma blokuje dostęp do YouTube lub mediów społecznościowych możecie dołączyć do wydarzenia używając własnego telefonu lub zmieniając sieć WiFi na hotspot z własnego telefonu, lub prosząc dział IT o odblokowanie dostępu na czas transmisji.

Przedsprzedaż książki rozpoczęta!
Wielu z Was dopytuje również o nowy nakład książki. Otóż ruszyła przedsprzedaż i mam dla Was z tej okazji PRZESYŁKĘ GRATIS, a na hasło #blog dodatkowe 15% zniżki na zakup wersji papierowej i nie tylko. Zniżka ważna do 9.03.2020 r. Wysyłka książek nastąpi po 9.03.2020 r.

Jeszcze raz dziękuję za przemiłe słowa uznania i wasz feedback. A kto wie, może jeszcze w tym roku pojawi się kolejna książka! Chcielibyście? 🙂

Zostając jeszcze chwilę w temacie publikacji, chciałbym oficjalnie podzielić się z Wami informacją, że dzięki sprzedaży pierwszego nakładu udało się spełnić marzenie małej Marzycielki Gabrysi, podopiecznej Fundacji Mam Marzenie, dzięki któremu powodów do uśmiechu jej nie brakuje, a jak wszyscy wiemy szczęście to najlepsza pomoc w powrocie do zdrowia. Z historią Gabrysi możecie zapoznać się na Facebooku Fundacji Mam Marzenie.

Dziękuję Moi Drodzy, bo to nasze wspólne działanie daje takie możliwości 🙂 Kolejne marzenie spełnimy już niedługo!

Kochani, wybaczcie, że dzisiejszy wpis nie był do końca merytoryczny. Wynagrodzę Wam to na w pełni merytorycznym webinarze w piątek 🙂

A już za tydzień porozmawiamy o”¦ skutecznym GEMBA Coachingu!

Do zobaczenia!
Radek

Aby dopasować ofertę do potrzeb Twojej firmy, wypełnij poniższy formularz, a my w ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia cookies w swojej przeglądarce.